Kaip dažnai reikia keisti paskirstymo sistemos diržą?

Automobilių gamintojai tiksliai nurodo, kada reikia keisti atitinkamo modelio variklio paskirstymo sistemą. Paskirstymo sistema keičiama nuvažiavus tam tikrą skaičių kilometrų arba kas tam tikrą metų skaičių, jeigu per tą laiką nebuvo pasiekta nurodyta rida. Kai kurie gamintojai rekomenduoja tikrinti diržą po atitinkamo skaičiaus kilometrų, kad nustatyti jo būklę. Ribinis diržo keitimo terminas tokiu atveju nurodomas metais.

BMW grandinių keitimas – ką svarbu žinoti?

BMW automobilio variklio grandinės arba BMW automobilio variklio paskirstymo diržai yra sudėtinė visų šiuolaikinių BMW automobilių variklių dalis, kuri užtikrina automobilio variklio viršutinės ir apatinės dalių sinchronišką sukimąsi. Abi šios detalės automobiliuose atlieka tą pačią funkciją, tik automobilio variklio grandinės yra kur kas ilgaamžiškesnės. Vis dėl to, dažnai apie jas nesusimąstome tol, kol nesusiduriame su šios detalės problemomis ir gedimais.

Pagrindinis diržas atlieka kelias itin svarbias funkcijas:

Pirmoji – tai perduoti alkūninio veleno galią į paskirstymo veleną ar velenus. Šis procesas garantuoja, kad tam tikru momentu bus uždegtas kuras, vėliau jis bus išmetamas, ir taip užtikrinamas sklandus variklio darbas.Antroji paskirstymo diržo funkcija yra būti kuro įpurškimo bei aušinimo skysčio siurblio pavara. Atsižvelgiant į tai, kokia svarbi yra pagrindinio diržo užduotis, labai svarbi tampa diržo ir jo viso mechanizmo sudedamųjų dalių kokybė. Kuo patvaresni ir kokybiškesni elementai, tuo tyliau, tolygiau ir patikimiau paskirstymo diržas dirbs.

 

bimmerservice